Haber

Gazi Üniversitesi Rektörü İsrail’i Şeytani Aklın Oyuncağı olmakla Suçladı

Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, “Anlaşılması gerekir ki İsrail, yaptığı zulmü dünyanın gözünün içine bakarak normalleştiriyor, uyuşturuyor, duyarsızlaştırıyor ve artık bir millet, bir devlet değil, bir oyuncak haline geliyor.” kötü zihinden.”

Gazi Üniversitesi’nde “Filistin Meselesi ve Kudüs Davamız” konulu konferans gerçekleştirildi. Konferansın açılış konuşmasını Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının sadece Gazze’ye değil tüm insanlığa yönelik bir savaş olduğunu belirten Dr. Musa Yıldız, “Kudüs davası insanlığın timsalidir. Yazık ki Gazze’de insanlık ölüyor. ölmek üzere. Ne yazık ki yapabileceğimiz tek şey küfretmek.” “Gelmemesi çok üzücü. ‘Allah’ım, düşman gruplarını mağlup et ve sars. Şunu bil ki, bu dava, yüce dinimiz İslam’ın, sulanan mukaddes şeylere olan sevginin davasıdır. Artık elimizde Hz. Musa’nın asası var, eğer Müslümanlar hep birlikte saldırmaya kalkışırlarsa kâfirler bizden kaçarlar.’ “Filistinlilerin ‘Açık cezaevinde yaşıyorduk’ diyenlerini bu şekilde anlayabiliriz. Açık morga döneceğiz’ deyip bunu herkese anlatalım. Kendi ülkesine sığınanların hikayelerini bilmiyorsak, onların hikayelerini öğrenelim” dedi.

Rektör Yıldız, “İsrail, yaptığı zulmü dünyanın gözünün içine bakarak normalleştirdi” diyerek, “Onları uyuşturduğu, duyarsızlaştırdığı anlaşılmalıdır ki artık bir millet, bir devlet değil, oyuncak haline gelmişlerdir. Bu talancı Siyonist soykırıma karşı her zaman din kardeşlerimizin yanında olmalıyız. Atalarımız bize örnektir.” “Her zaman zulmün karşısında, mazlumun yanında olmalıyız” dedi.

Doç. Konferansa konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Oğuzhan Aydın, Filistin meselesine ilişkin kısa bir konuşma yaptı. Konferansa akademisyenler, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. – ANKARA

haberyomra.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu