Ekonomi

Global Ports Holding Kuzey Amerika’daki ilk limanını portföyüne ekledi

Alaska turizmine Türk imzası

Global Yatırım Holding bağlı kuruluşu ve dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi Küresel Ports Holding (GPH), Akdeniz, Karayipler, Asya ve Kuzey Avrupa’dan sonra Kuzey Amerika’daki birinci limanını portföyüne kattı. GPH’nin yeni limanı olan Kanada’nın İngiliz Kolumbiyası Bölgesi’ndeki Prince Rupert Kruvaziyer Limanı, dünyanın en büyük kruvaziyer destinasyonlarından olan Alaska’ya yalnızca 65 km uzaklıkta yer alıyor.

Global Ports Holding İdare Şurası Lideri ve CEO’su Mehmet Kutman, “Dünyanın en önemli kruvaziyer rotalarında varlığımızı güçlendiriyoruz. Akdeniz Çanağı’ndaki payımızı yüzde 40’a çıkarırken, geçtiğimiz günlerde dünyanın en önemli kruvaziyer pazarı olan Karayipler’de 4. limanı portföyümüze katmak için ön anlaşma imzalamıştık. Şimdi de Prince Rupert Kruvaziyer Limanı ile yine dünyanın en önemli kruvaziyer destinasyonlarından olan Alaska pazarına adım atmış olduk” dedi.

Global Yatırım Holding bağlı kuruluşu ve dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi Küresel Ports Holding, Kanada’nın İngiliz Kolumbiyası Bölgesi’ndeki Prince Rupert Kruvaziyer Limanı ile 10 yıllık uzatma opsiyonlu, 10 yıllık imtiyaz kontratı imzaladı. Böylelikle Küresel Ports Holding, Akdeniz, Karayipler, Asya ve Kuzey Avrupa’dan sonra Kuzey Amerika’daki birinci limanını portföyüne eklemiş oldu. Akdeniz Çanağı’ndaki hissesini yüzde 40’a çıkaran, dünyanın en kıymetli kruvaziyer pazarı olan Karayipler’de 4. limanını portföyüne katmak üzere olan Küresel Ports Holding’in yeni limanı Prince Rupert Kruvaziyer Limanı, en değerli kruvaziyer destinasyonlarından biri olan Alaska’ya 65 km uzaklıkta bulunuyor.

2023’te 80 bin yolcu hedefleniyor

Global Ports Holding’in devam eden gelişimi ve büyümesinde değerli bir kilometre taşı olacak olan Prince Rupert Kruvaziyer Limanı, birebir vakitte Seattle ve Vancouver dahil olmak üzere bölgedeki ana limanlara gidiş ve dönüş seyahatleri için ülkü bir pozisyona sahip. Prince Rupert Kruvaziyer Limanı’nın, 2022’de 41 bin kruvaziyer yolcusu ağırlaması beklenirken, 2023 kruvaziyer dönemi için yolcu hacminin 80 bine yaklaşması ve büyümeye devam etmesi hedefleniyor. Prince Rupert Kruvaziyer Limanı, daha büyük gemileri ağırlayacak altyapıya sahip.

Küresel know-how’ını Prince Rupert Kruvaziyer Limanı’na aktaracak olan Küresel Ports Holding, birebir vakitte muahedenin bir kesimi olarak lokal miras, kültür, gastronomi ve son derece çeşitli bitki, hayvan ve deniz ömrünü öne çıkaran programlar geliştirmek için lokal paydaşlarla yakın bir biçimde çalışacak.

‘Kruvaziyer pazarından aldığımız payı artırıyoruz’

Prince Rupert Kruvaziyer Limanı’nın Kuzey Amerika’daki birinci limanları olması nedeniyle kıymetli olduğuna dikkat çeken Global Ports Holding İdare Heyeti Lideri ve CEO’su Mehmet Kutman, “Global Ports Holding olarak dünyanın en büyük kruvaziyer limanı işletmecisi unvanımızı her geçen gün pekiştiriyoruz. Dünyanın en değerli kruvaziyer rotalarında varlığımızı güçlendiriyoruz. Akdeniz Çanağı’ndaki hissemizi yüzde 40’a çıkarırken, geçtiğimiz günlerde dünyanın en değerli kruvaziyer pazarı olan Karayipler’de 4. limanı portföyümüze katmak için ön mutabakat imzalamıştık. Artık de Prince Rupert Kruvaziyer Limanı ile yeniden dünyanın en kıymetli kruvaziyer destinasyonlarından olan Alaska pazarına adım atmış olduk. Bu liman ile birlikte kruvaziyer pazarından aldığımız hissesi da artırıyoruz” dedi.

Global Ports Holding Amerika Bölge Yöneticisi Mike Maura Jr. ise işbirliğine ait olarak şunları söyledi: “GPH olarak, Prince Rupert’in çeşit imkanlarını güçlendirmek ve genişletmek istiyoruz. Tıpkı vakitte limana GPH olarak sahip olduğumuz uzmanlığı ve işletim modelini taşıyacağız. Prince Rupert, bozulmamış eşsiz bir destinasyon ve Alaska pazarında kıymetli bir liman olarak muazzam potansiyele sahip. Yolcu tecrübesini geliştirmek için paydaşlarımızla birlikte çalışmayı, heyecan verici çeşit fırsatları eklemek için lokal halk ile iş birliği yapmayı ve Prince Rupert’a daha fazla trafik çekmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu