Ekonomi

İş dünyası 2 yıllık aranın ardından Dell Technologies Forum’da yeniden bir araya geldi

Türkiye’de merakla beklenen Dell Technologies Forum, 29 Kasım’da Wyndham Grand İstanbul Levent’te düzenlendi. Pandemi nedeniyle yüz yüze etkinliklere iki yıllık bir orta veren şirketin forumla yaptığı bu dönüş, iş dünyası önderlerinin ve bölüm uzmanlarının ağır ilgisiyle karşılaştı.

Foruma dal başkanları ve uzmanların yanı sıra Dell Technologies iş ortakları, paydaşlar ve basının da ortalarında bulunduğu 1000’den fazla kişi katıldı. Alanında uzman pek çok isim, teknolojinin Türkiye’deki işletmelerin geleceğin şekillendirmeye nasıl yardımcı olabileceğine dair içgörülerini paylaştı.

Katılımcılar, orta oturumlarda ve Dell’in uzmanları tarafından düzenlenen konuşmalarda uç bilişimden yapay zekaya, çoklu bulut stratejilerinden, çağdaşlaştırılmış inançlı teknoloji tahlillerine kadar pek çok alanda Dell’in vizyonunu ve geleceği şekillendiren eser ve tahlillerini keşfetme fırsatı buldu. Forumda ayrıyeten Dell’in inovasyonları ve kurumları bir adım daha öteye taşıyacak tahlilleri de tanıtıldı.

Forumun açılış konuşmasını Dell Technologies Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Kıdemli Lider Yardımcısı Mohammed Amin yaptı. Amin, Dell’in vizyonunun ve yenilikçi tahlillerinin, bölge ve Türkiye’deki kuruluşların başarısı ve iş sürekliliğine nasıl yardımcı olabileceğini anlattı.

Amin’in akabinde kelamı, ödüllü siber güvenlik uzmanı Magda Lilia Chelly aldı. Chelly, güvenlik sıkıntılarına çağdaş, uçtan uca tahlillerle nasıl yaklaşılması gerektiğine ve güvenlik, denetim ve ölçeklendirme üzere kriterlerin değerine değindi.

Forumda, Dell Technologies Türkiye Genel Müdürü Işıl Hasdemir de dikkat cazibeli bir konuşma yaptı. Dell’in yakın vakitte yaptığı Breakthrough araştırmasına değinen Hasdemir, “İnsanları inovasyonun ve dönüşümün merkezi olarak gören bir kültür oluşturmak, atılan her adımda empati kurmak manasına geliyor. Burada son kullanıcı tecrübesini ön planda tutan, süratli karşılık veren sağlam teknoloji dizaynlarından çalışanların heyecanına ve hedeflerine istikamet veren değişim programlarına kadar her alandan bahsediyoruz. Zira insanın kapasitesini ortaya çıkaran şey, teknolojidir. Tam da bu nedenle başarılı olmak isteyen işletmelerin insanları, teknolojiyi ve süreçleri bir bütün olarak ele alması gerekir. Dell olarak yürüttüğümüz Breakthrough araştırmasında da insanların kısa vakit evvel yaşadığımız üzere yıkıcı değişimlere nasıl ahenk sağladığını ve kuruluşların, bünyelerinde çalışan şahısların içlerindeki inovatif ruhu ortaya çıkarmak için neler yapabileceklerini ortaya koyduk” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu