Teknoloji

Xbox Konsollarında Twitter Paylaşımı Kapatıldı

Microsoft’un aldığı yeni karar doğrultusunda, Windows Oyun ÇubuğuVe xboxkonsollar aracılığıyla Twitter paylaşımı devre dışı . Resmi bir açıklama yapılmasa da Enterprise paketinin bunda büyük etkisi olduğu iddia ediliyor. Detaylar burada.

Oyuncular olarak, oynadığımız oyunlarda yaptığımız gücü veya ilginç şeyleri arkadaşlarımızla paylaşmayı severiz. Bu durum konsol tarafı, PlayStation 3 ve Xbox 360 ile başladı. Mesela başarılarımızı sosyal medyada paylaşabildik.

Xbox Konsollarında Twitter Paylaşılamıyor

PlayStation 4 ve Xbox One’da bu bir ekran görüntüsü ve video klibe dönüştü. Ancak kısa bir süre sonra Sony ve Facebook arasındaki anlaşmazlık nedeniyle sadece Twitter ve Youtube’a kaldık. Bugünkü son gelişmeye göre Xbox kullanıcıları, konsollarında Twitter hesaplarında ekran görüntüsü ve video klip paylaşamayacak.

Bu durum bir Xbox kullanıcısının Twitter hesabında paylaşım yapamayacağını anlaması ile başladı. Sorunun nedenini araştıran kullanıcıya açıklayıcı yanıt Microsoft şirketinden geldi. Bildirildiğine göre, konsoldan ve Windows Oyun Çubuğu aracılığıyla paylaşım devre dışı bırakıldı. Paylaşmak isteyen kullanıcıların taşınabilir cihaz uygulamasını kullanmaları gerekecektir.

Ayrıca taşınabilir cihaz uygulamasının nasıl kullanılabileceği de kısaca anlatılmıştır. Kitaplık > Yakalamalar > Paylaşılacak Ekran Görüntüsü veya Görüntü > Paylaş > Twitter yolunu izlemeniz gerekir.

Microsoft, bu özelliğin neden devre dışı bırakıldığına dair bir açıklama yapmasa da Twitter üzerinden yapılan paylaşımlarda devreye giren orta uygulamadan kaynaklanmış olabileceği söyleniyor. Bu uygulama daha önce ücretsiz olmasına rağmen geçtiğimiz günlerde Elon Musk tarafından bu uygulamanın ücretli hale getirileceği söylendi. Şirketler, Enterprise paketi için her ay kırk bin dolardan fazla ödemek zorunda kalacak. Microsoft büyük olasılıkla böyle bir ödeme yapmayı reddetti.

haliliye-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu